قطعات الکتریکی و الکترونیکی مانند CPU، کارت گرافیک، پنل های LED و ... در زمان استفاده، گرما تولید می کنند و همواره سازندگان و کاربران این نوع وسایل به دنبال روش هایی برای دفع این حرارت تولید شده هستند.

معمولا این قطکاربرد خمیر سیلیکونعات را به یک گرماگیر (هیت سینک) متصل می کنند که از جنس فلز بوده و ضریب انتقال حرارت هدایتی بالایی دارند. در نقاط اتصال این قطعات و هیت سینک همواره حفره ها و منافذ میکرومتری وجود دارد که به وسیله هوا پر می شوند. هوا رسانای بسیار ضعیفی برای حرارت است و بنابراین بخش زیادی از حرارت تولیدی درون قطعه باقی می ماند و دفع نمی شود. برای رفع این مشکل از موادی تحت عنوان خمیر حرارتی استفاده می شود.

 نحوه استفاده خمیر سیلیکون

خمیر های حرارتی انواع مختلفی دارند و حالت بهینه برای آنها این است که علاوه بر اینکه رسانای خوب حرارت هستند در مقابل الکتریسیته نارسانا باشند. این خمیر های حرارتی منافذ میکرومتری مابین قطعات الکتریکی/الکترونیکی و هیت سینک را پر می کنند و از ورود هوا به این منافذ جلوگیری می کنند و باعث انتقال بهتر حرارت تولید شده در این قطعات به هیت سینک می شوند.  این خمیر های حرارتی باید علاوه بر اینکه مقاومت حرارتی پایینی در مقابل انتقال حرارت دارند دارای خواص رئولوژیکی مناسب نیز باشند و این نکته باید در طراحی و تولید این خمیرها رعایت گردد. از کیفیت های مختلف این محصول در تولید لامپ و پروزتورهای LED و تعمیرات آنها، در تولید و تعمیر سیستم های رایانه ای، در تعمیرات تلفن همراه، در تولید و تعمیرات ماینرها و همچنین در زمان اورکلاک کردن سیستم های کامپیوتری استفاده می شود.

 خمیر سیلیکون اولتراکول

 

معرفی محصول

خمیر حرارتی اولتراکول (Ultracool) با بهره گیری از دانش فنی متخصصان دانشگاهی این حوزه و استفاده از فناوری نانو طراحی و تولید می گردد. این محصولات با مقاومت های حرارتی مختلف  و بسته بندی های متنوع جهت انواع استفاده به بازار وارد می شود. محصولات اولتراکول در بسته بندی های سرنگی چند گرمی و همینطور بسته بندی کیلویی جهت مصارف عمده و کارخانجات طراحی و تولید می شوند. گرید های متنوع این محصولات در سری MAP برای استفاده در لوازم نور و روشنایی مانند انواع لامپ ها و پروژکتور های LED، انواع CPU ها و کارت گرافیک های معمولی و همچنین در تعمیرات ماینرها استفاده می شود. محصولات اولتراکول در سری PREMIUM نیز به منظور استفاده در سیستم های حساس، تعمیرات تلفن همراه و همینطور در هنگام اورکلاک کردن سیستم ها به کار می روند.

برای خرید خمیر سیلیکون اینجا کلیک کنید.